kreski

Muzeum Młynarstwa Wodnego

Muzeum jest również w trakcie wdrażania projektu założenia Muzeum Młynarstwa Wodnego w Warszawie położonego nad Potokiem Służewieckim w sąsiedztwie Kuźni. Planowane Muzeum będzie miało charakter placówki naukowo - dydaktyczno - wychowawczej.
Projekt zakłada utworzenie Parku Etnograficznego im. Krystyny Krahelskiej na terenie Warszawy, w skład którego weszły by podmiejskie obiekty przemysłowe: drewniana kuźnia istniejącego Muzeum Kowalstwa oraz kamienno-drewniany młyn wodny Muzeum Młynarstwa wraz z ekspozycją kamieni młyńskich, żaren, naprawionych maszyn rolniczych itp.
Pomysł utworzenia Muzeum Młynarstwa Wodnego obok Muzeum Kowalstwa powstał w 2003 r. z inicjatywy kustosza Muzeum Kowalstwa mgr Zdzisława Gałeckiego.
Dzięki Jego inicjatywie powstać może w środku Warszawy
niepowtarzalne miejsce przenoszące wszystkich w inne czasy.
Dlatego też prosimy o wszelką możliwą pomoc finansową i merytoryczną w realizacji naszego projektu.

kreski
2008 Copyright © Gałek