kreski

NOC MUZEÓW

14.05.2016
START GODZ. 19.00 - 3.00

Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Kowalstwa w Warszawie.
W tym roku każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił przy kowadle wykuwając drobny element kowalskiego rzemiosła z rozgrzanego do czerwoności żelaza .
Poza tym jak co roku można zobaczyć mistrza kowalskiego przy pracy,
posłuchać opowieści kowalskich, skosztować domowych wypieków oraz degustować kawę Tchibo,
a przede wszystkim poczuć klimat kuźni z początku XX wieku.

Reportażu o muzeum

Serdecznie zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu o muzeum w programie "Odrobina Miasta"

Lokomobila

Muzeum poszukje przewoźnego zespołu napędowego ( maszyny parowej ) jaką jest Lokomobila.
Owa maszyna była szeroko wykorzystywana w XIX i XX wieku w małych zakładach produkcyjnich i folwarkach.
Kowal natomiast naprawiał ją i konserwował. Dlatego też Muzeum Kowalstwa poszukuje lokomobili.
Osoby, które chcą wesprzeć naszą inicjatywę, bądź też są w posiadaniu lokomobili i zastanawiają się co znią zrobić, prosimy o kontakt.

kreski
2008 Copyright © Gałek